ساری,گاهنوشتهای محمود زارع:پیشترها , آنموقعی که لب تاب نداشتم و سروکارم بیشتر با کتاب و کاغذ و دفتر و قلم بود هر موقع که جوانه ای در ذهن و ضمیرم سر میزد قلم برداشته و مینوشتم اما بعد از اعتیاد به رایانه دیگر خیلی کم می نویسم . بخصوص که با این اوضاع اینترنت و قطع و وصل شدن آن و اعصاب خرد که در پس نوشتن چند صفحه ای یکدفعه می بینی که کل مطلبت سوخت و رفت هوا و مجبوری دوباره نویسی کنی. یا شاید سایتی را بسهولت آب خوردن فیلتر کنند و هزاران گرفتاری دیگر باعث شده که حوصله نوشتن هم از آدمی سلب میشود و جای آن دارد که واقعا به دست اندرکاران سانسورچی در حوزه نت توصیه شود که عوارض دراز مدت اینهمه ولخرجی در فیلتر کردن را بفهمند .

نمی گوییم که توهین ها و بددهنی ها را نادیده بگیرید اما بصرف چند خط انتقاد اینهمه کم تحملی بضرر رشد فکری و فرهنگی اجتماع ما بدل میشود و در درازمدت ما تبدیل به جیره خوار اجانب خواهیم شد . مطمئن نباشید که وقتی قلمهایی مثل این بنده را ضیق کردید جوانها می آیند میروند کتب مصباح یزدی را میخوانند ! اصلا و ابدا اینهمه خوش خیالی بسرتان نزند که جدای از اینکه بسمت ایشان نخواهند رفت اصلا بعدالت و معرفت هم توهین میشود که افکار و ایده های فرد خاصی را بخواهیم تبلیغ کنیم . حالا از این مقدمه بگدریم من در سال 86 این مطالب را در وبلاگی در بلاگفا قرار میدادم که متاسفانه علیرضا شیرازی بلاگ مرا با بی ادبی تمام بسته است بصرف آنکه انتقاد کردم چرا بدون اجازه قالب وبلاگ مرا تغییر دادی و تمام امکانات آنها را که از آمارگیری و نظرسنجی و لینکها و ... بود حذف کردی ؟ این تاجر دنیای وب با بی ادبی تمام و زیرپاگذاشتن تمامی اصول حرفه ای آنرا مسدود کرده ولی من از تمامی مطالبم بمحض نوشتن کپی گرفته و نگه میدارم و بهمین جها از آن تاریخ به میهن بلاگ هجرت کردم که علیرغم کم و کاستی های اینجا در مقایسه با بلاگفا انصافا سایت بهتری استو مدیریت مودبتری دارد. این هم یک نمونه از آن مطالب گهکاهی که جوششی بوده و برای دل خود می نوشتم اما بتوصیه فرزندم فاطی خانم مفید تشخیص داده شده و لذا آنها را در این پایگاه قرار داده و می دهیم


.....خیلی به علم ودانسته هات نناز! چهار تا فرمول کپی شده از اینجا و آنجا را برخ میکشی؟ زمانی که اینرا بفهمی که نادانسته هات از دانسته هات بیشترند، تازه آنوقت ،ای!...میشود گفت که سرت را براهی درست گرداندی. حالا مانده تا پاهات هم در راه شوند!
     دانسته هات به آدم حال نمیدهند، آدم کیف نمیکند، به سر ذوق نمی آورد! مگه چند سال فرصت بودن در این مسافرخانه هست؟!!

                             علم رسمی سر بسر قیل است و قال
                                 نه از آن کیفیتی حاصل نه حال
                                 طبع را افسردگی بخشد مدام
                                   مولوی باور ندارد این کلام


عشق و حال و کیفیت زندگی ... چند می ارزد؟!
اصلا دوست داری تا کجا بروی؟
مهم نیست، یعنی مهم است، فوقش میخوای بشوی انیشتاین!
خوب بشو خوبه! بالاتر هم ، خوبتر ولی نناز .
نمیدانم از کی شنیده و یا کجا خوانده ام که یکی از بزرگترین دانشمندان عصر خویش مثلا مثل بوعلی یا... که نمیتوان شان علمی شان را نادیده گرفت، در آخر عمر ( زمانی که در حد کمال عقلی بود باصطلاح ) همواره با حسرتی جانسوز میگفت :
<< کاش و ای کاش، در حال ، من با اخلاص و ایمان پیره زنان کوره دهات نیشابور می مردم!!!!>>

     عجب حسرتی است! جانسوز و جانکاه، جور دیگری هم گاهی باید دید! این آنتن وجودت را گاهی در مسیر جذب امواج دیگری هم بچرخان  و قرار بده، حداقل شاید گاهی طوری دیگری و یا چیز دیگری را هم دیده یا دریافت کنی!!آقا جان!

           علم نبود غیر علم عاشقی             مابقی تلبیس ابلیس شقی

     گیج و گنگ و مات و مبهوت و مسحور امواج دمادم اعصاریم! در این عصر اصلا فرصت تفکر نمی دهند، نمیگذارند که با فکر آزاد به اندیشه بنشینیم.....
آمریکا به فلانجا حمله کرده است.......
یورو ۲۰۰۴ .......
صدام محاکمه میشود.....
نرخ دلار در برابر یورو شکست.....
مایکروسافت کوفت هم میسازد......
گوگل با یاهو در جدال شد.......
فلان هنرپیشه عطسه کردند.......
تازه اینها بمباران اخبارند...همینجوری هم برای رضای خدا برای ما نمیگویند.... خارجی ها که نمیگذارندفکر کنیم با این.... داخلی ها هم تا میآئی خانه که جمعه ای، پنجشنبه ای... لختی و دمی را به تفکر آزاد و رها بنشینی،... از جعبه فبلا جادوئی غوغا میکنند...شبکه ها هم درست کرده اند، فکر میکنند دانشگاهند...البته مدرکی که میدهند - خواسته یا ناخواسته - مدرک فرصتهائیست که نتوانستی فکر کنی! !!!
ولی بچه هایمان ، چرا! عاداتی را یاد گرفته اند.اینروزها برای تمسخر بهمدیگر ، ادای اردل و بامشاد را در می آورند و از فحش و توهین و تهمت هم که الحمدلله از زبان ددی استاد شده اند!!!!
حتی فرزانه کوچولوی ما هم که هنوز از شیر خوردن نیفتاده در ادبیات خویش اینروزها ( که مانند حکاکی بر سنگ است این تربیت ها و ادبیات ها) با زبان اردل به مامانش میگوید:
IQ....End خسیس هائی  تو!
پول پفک چی شد؟! 
بیچاره مادرم هفته قبل بمنزل ما آمده بود که من باصطلاح online بودم و در اینترنت، میخواست به خانه اش تلفنی بزند گوشی را برداشت که من گفتم : مادر در اینترنت هستم ، قطع میشود! مادر هم نتوانست درست اینترنت را تلفظ کند. زودی این فرزانه به مادر بزرگش گفت :
چی گفتی؟!...
یه بار دیگه بگو!... چی...؟؟!!!
نه... یه بار دیگه بگو، چچی نت؟!  
خوب داشت لودگی میکرد و تفریح و ادای اردل را در می آورد!
بیچاره مامان و به سخریه گرفته بود و میخندید.  مادر هم خندید و بغلش کرد و بوسیدش....
الان بچه ها بهم نمی گویند داداش! آبجی و... میگویند: ( اگه مقداری تپل باشد ) میگویند، تپه! بولک لولک و...

     خوب حق هم دارند شاید . دیگه کجا تفریح کنند؟! و چه جوری ؟ بروند در پارک شهر؟! امان از یک مثقال آبرو ئی که داری.... دیگر تفریحات هم که از جهت اجتماعی - حتی قانون نانویسایش - ممنوع و عاملش را حتی اگر تعقیب کیفری نکنند، زهرو مارش میکنند....

     خوب کلام مطول شد. حرف نوئی نیست. اگر هم که باشد ماها که حالیمان نمیشود. متفکری که اندیشه های نو و حرفهای تازه ای داشته باشد را اصلا نمی آورنددر شبکه ها که حرف بزنند... حالا مثلا س ر و ش و امثالهم را ....بیچاره شمشیر که به کمر نبسته که ... اندیشه هائی دارد که مطرح میکند.
حالا درست یا غلطش ...را شما اگه منطق دارید همطرازش را بیاورید پاسخش را بدهید و قضاوت را بعهده مردم و بینندگان بگذارید.حرفی اگر دارید چه باک که ...ممنوع کردن در واقع ترسیدن است. اینرا مردم خوب مبفهمند.....چهره های تکراری

مطالبی دیگر :

توجه: استفاده از تصویر برای سایتها و وبلاگها بدون انجام تغییر آزاد است؛ کپی برداری از متن با ذکر نام و درج لینک بلامانع میباشد. برای تبادل لینک بعد از برقرای لینک تارنمای ما؛اطلاع دهند تا بررسی شود.